KOYUN LOR PEYNİRİ

 

Karaman ili Ayrancı ilçesinde dağlarda genellikle kekik otlarıyla beslenen koyunlardan elde edilen sütler kullanılarak  köylü kadınlar tarafından geleneksel yöntemler ile  yapılan ve tamamen doğal olan peynirdir. Peynir altı sularının protein çökeltisinden yapılan lor peyniri sütün bereketinin simgesidir. Lor peynirinin birçok faydası vardır.


Koyun Lor Peynirinin Faydaları:

Organik yapılan koyun lor peynirinin içerisinden bulunan koyun sütünde bol miktarda protein vardır. İçerisindeki doğal koyun sütü sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu kansere karşı korur. Koyun sütündeki vitamin ve mineraller sayesinde, kilo vermek isteyenler için tüketime uygundur.
İçerdiği kalsiyum miktarıyla gelişim çağındaki çocuklar için önemli bir besin kaynağıdır.

 

Koyun sütü kullanarak yaptığımız lor peynirimizin lezzetine bayılacaksınız. Ağızda dağılan yapısı ve mis gibi koyun sütü kokulu peynirlerimiz tam damak zevkinize hitap edecektir. Börek ve poğaçalarınızın içine yakışan lor peyniri hem de ekmeğin üzerine sürülerek doğal yollar ile ürettiğimiz tamamen saf ballarımız ile yediğinizde bir ziyafete dönüşecektir. Piyasa da bulunan koyun lor peyniri adı altında satılan peynirlerin yerine hiçbir katkı maddesi kullanmadan yaptığımız organik peynirlerimizi, kooperatif güvencesiyle sizlere ulaştırmaktayız.


ÖNEMLİ!

Ürünlerimiz hiçbir katkı içermez. Tamamen doğal ve orijinal ürünlerdir. Kooperatifimiz tüm üreticiyi bir araya getirerek, ürünlerini doğrudan tüketiciye ulaştırmayı hedeflemiştir.

DİKKAT! LÜTFEN OKUYUN!

 

Piyasada bulunan Koyun Lor Peyniri adı altında satılan, içeriğinde inek sütü bulunan peynirler ile karşılaştırmayınız.

Ayrancı da kurulan kooperatifimiz, üretici kooperatifidir ve gerçek Koyun Lor peyniri yapmaktadır. Bu peynirler kooperatif güvencesiyle sizlere ulaştırılmaktadır.